טבעת אירוסין זהב לבן או צהוב? עיצוב, גודל, מידה ומחיר, כמה להשקיע בהצעת נישואין?

0
112
טבעת אירוסין הצעת נישואין
טבעת אירוסין להצעת נישואין מרגשת

הרגע הזה שבו גבר מחליט להציע נישואין לבת זוגתו הוא רגע מרגש מאוד. רגע זה מלווה לעתים בפחדים וחששות או לפחות הרבה מאוד רגשות הקשורים לקבלת המחויבות הזוגית. ראוי לציין שהרגע מרגש לשני הצדדים, מציע ההצעה וגם בחירת ליבו. אך במקרים רבים מצטרף לרגע הזה, או לשבועות שלפניו, גם עניין מביך אשר יכול ליצור קצת אי נוחות. אנו מדברים על בחירת טבעת אירוסין המתלווה כמעט לכל הצעת נישואין. ולא רק בחירת הטבעת מבחינת עיצוב. הנושא מקיף כמה נושאים כגון עיצוב, צבע הזהב (טבעת אירוסין זהב לבן או אולי טבעת אירוסין זהב צהוב?), גדול יהלום, מידת האצבע ובנוסף כמה להשקיע בטבעת אירוסין?

טבעת אירוסין זהב צהוב להצעת נישואין
טבעת אירוסין – התינשאי לי?

טבעת אירוסין זהב לבן או טבעת אירוסין זהב צהוב ?

בתרבות שלנו מקובל מאוד במקביל להצעת נישואין להעניק גם טבעת אירוסין. זוהי אמנם לא טבעת החתונה, אך זוהי טבעת שיש לה מעמד סמלי המציין את המחויבות הזוגית. כפי שכבר אמרנו בהתחלה, הנושא של טבעות אירוסין מלווה במעט מבוכה. אך מדוע בעצם? תמיד ישנה התחבטות גדולה בשאלה כמה להשקיע בטבעות אירוסין . די ברור שרובנו אינם יכולים להרשות לעצמם להיסחף. זוהי עדיין לא טבעת הנישואין אשר צפויה לגרום לכם להוצאה נוספת בעתיד, שלא לדבר הוצאות החתונה וכל מה שמסביב. ובינינו, זוג צעיר בדרך כלל לא יכול להרשות לעצמו לבזבז כספים ללא הכרה. החדשות הטובות הן שגם הנשים מבינות שאם הכיוון הוא חתונה והקמת משפחה אז יש לקמץ בהוצאות. הן מבינות שזוהי עדיין לא טבעת החתונה ולא חייבים להשתולל בהוצאות. כך שאתם הגברים יכולים להירגע ואין צורך לנסות להרשים את הנשים בהוצאת כספים שאין לכם.

תקציב לרכישת טבעות אירוסין

טבעת אירוסין זהב לבן Aerenia Crystallini
טבעת אירוסין Aerenia מבית Crystallini במתחם הבורסה

ניתן להתייחס להוצאה על טבעות אירוסין  בתור חלק מתכנית התקציב לחתונה. כאשר עורכים חתונה מכינים רשימה של כל ההוצאות במקביל להכנת רשימת המוזמנים. כאשר יש לכם רשימת מוזמנים אתם יכולים לבצע הערכה של ההכנסות הצפויות מהמתנות שתקבלו. אין נוסחה מדעית שיכולה לחזות זאת במדויק אבל אנחנו מניחים שאתם מכירים את המשפחה שלכם ויודעים האם הם נדיבים או קמצנים. כאשר אתם עושים תכנית תקציב לחתונה, מומלץ להיצמד להערכות השמרניות ולהגיע לתכנית תקציב שניתן לכסות בעזרת המתנות, כאשר טבעתה אירוסין  היא אחד מסעיפי התקציב. לדעתי אין צורך לכרוך את הדברים יחד, אחרי הכל תקציב טבעת האירוסין זניח לעומת הוצאות החתונה. 

היכן לקנות טבעת אירוסין?

לאחר שהחלטתם על התקציב, חשוב שתתאמצו לקבל את התמורה המקסימלית עבור התקציב אשר עומד לרשותכם. ההחלטה היכן לקנות בהחלט משפיעה על המחיר. דרך אגב צבע הזהב אינו משפיע על המחיר, טבעת אירוסין זהב לבן עולה בדיוק אותו המחיר כמו טבעת אירוסין זהב צהוב. אם בחרתם באחת מחנויות היוקרה אתם תגלו שאתם פשוט משלמים על מותג היוקרה. כלומר יותר מאשר אתם משלמים על הזהב או היהלומים המשובצים בטבעת אתם משלמים על השם. לכן כאשר רוצים לקנות טבעות אירוסין מומלץ לחסוך בהוצאות באמצעות קנייה ישירה ללא מתווכים.

טבעת אירוסין זהב צהוב Cristino Crystallini
טבעת אירוסין Cristino משובצת יהלומים במשקל 0.75 קרט מבית crystallini

לקראת הצעת הנישואין, כאשר אתה רוצה לחפש טבעות אירוסין, מומלץ להגיע לקנות אצל אחת מהחנויות הנמצאות במתחם הבורסה ליהלומים. הסיבה לכך די פשוטה, הבורסה היא מקור היהלומים בארץ והחנויות הנמצאות במתחם הבורסה הן חנויות היצרנים. בזכות זה אתם יכולים להשיג טבעות אירוסין מעוצבות במחירים הזולים ביותר. כאשר אתם קונים בחנות הממוקמת בבורסה אתם קונים ישירות מהיצרן. בדרך זו אתם חוסכים את כל המתווכים והעלויות המצטברות המתווספות לעלות הטבעת. הכניסה לחנויות בתוך הבורסה מצריכה הזמנה מראש לכן מומלץ להתקשר מראש ולתאם הגעה.  לדוגמא, אנחנו חנות וותיקה של טבעות אירוסין Crystallni ממוקמת בתוך הבורסה בבית נועם קומה 10 אצל דורון גוטמן (נייד: 050-6598975). אצלנו תוכלו למצוא מגוון יהלומים לטבעת אירוסין זהב לבן או טבעת אירוסין זהב צהוב. 

עוד טיפים לחיסכון

לעתים זוגות מגיעים יחדיו לחפש טבעות אירוסין, לעתים גברים לבדם, אשר אולי מתכננים להפתיע את בת זוגם בהצעת נישואין וכבר מכינים את טבעת האירוסין. רבים מאותם הגברים עומדים נבוכים מול המוכרים בעודם מרגישים חסרי הבנה בתכשיטי זהב. אבל אין סיבה, מוכר טוב הנו בעל ניסיון וידע להתאים לך את טבעת האירוסין המושלמת. 

סוג הזהב 18K או 14K?

אחד הדברים הראשונים שיש לדעת הוא משמעות הקרט. טבעות האירוסין, כמו גם תכשיטי זהב אחרים, מגיעות בדרך כלל בגרסאות של 14 או 18 קרט. הזהב הוא בעצם סגסוגת והקרט מציע לנו את אחוז הזהב בסגסוגת. ככל שיש יותר זהב כך העלות יקרה. לכן, אם מציעים לכם טבעות אירוסין יקרות של 18 קרט, תוכלו להתעניין גם בטבעות של 14 קרט והן בעלות אותם המאפיינים. בזהב לבן לא תרגישו בהבדל כלשהו הואיל ונעשה שימוש באותו ציפוי רודיום. בצהוב תרגישו בהבדל בכהות הצבע, ב 18K הצהוב כהה יותר אבל גם רך יותר וזה חיסרון בעמידות הטבעת לאורך זמן.

צבע הזהב: לבן או צהוב?

תצטרכו להחליט או לברר איזה צבע זהב תרצו לטבעת האירוסין. טבעת אירוסין זהב לבן 14K או טבעת אירוסין זהב צהוב 14K? הרבה שואלים אם יש הבדל במחיר. אם כן, אין כאן הבדל במחיר. נסו להתאים את הצבע של הזהב לצבע של תכשיטים אחרים שיש לה. אופציה נוספת היא התאמה לגוון העור כאשר גוון לבן יתאים לטבעת אירוסין זהב לבן וגוון שזוף יתאים לטבעת אירוסין זהב צהוב. כך גם לגבי צבע שיער : בלונדיניות ילכו טוב עם טבעת אירוסין זהב צהוב ושחרחרות עם טבעת אירוסין זהב לבן. זה לא מדע מדויק, נסו לדמיין ולקבל החלטה. אולם ניתן לומר כי טבעת אירוסין זהב לבן הינה פופולארית יותר בשנים האחרונות. בכל מקרה אל דאגה, ברוב המקומות ניתן יהיה להחליף את סוג הזהבבמקרה הצורך ללא עלות. מומלץ לשאול על האופציה הזאת מראש לפני הקניה ושזה יהיה מצויין על חשבונית הרכישה. 

משקל היהלומים

ישנו גם הקרט של היהלומים וכאן זהו מדד של משקל ולא של % טוהר. בגדול אתם תצטרכו סביב 0.30 קרט עד 0.75 קרט בממוצע ליהלום מרכזי. יהלומי צד אם תוסיפו נעים בין 0.10 קרט ל 0.30 קרט בממוצע. ברוב המקרים, בתקציב נתון אתם תתלבטו בין איכות לכמות. כלומר יהלום נקי יותר או גדול יותר. זה לגיטימי ולכן אני ממליץ לקרוא מאמר שפרסמנו על פרמטרים של יהלומים ומשמעותם, לקריאה לחץ כאן.

מידת הטבעת

מידת הטבעת היא פרמטר חשוב למי שחשוב לו שהטבעת תתאים ברגע ההצעה. ברוב המקומות ניתן להתאים את המידה לאחר ההצעה ללא עלות נוספת אבל אם ניתן מראש להכין את המידה המבוקשת מה טוב. בדר”כ מי שזה עתה קיבלה טבעת אירוסין לא תמהר למסור אותה להקטנה או הגדלה. זהו תהליך האורך מספר ימים, ויהיה לה קשה להיפרד מהטבעת לזמן זה. יש 4 סוגי מידות, חלקם אותם מספרים עם משמעות שונה. לכן אני ממליץ לקרוא מאמר שפרסמתי על מידה של טבעות אירוסין ודרכי מדידה נכונים.

עיצוב הטבעת – 5 סוגי עיצובים עיקריים של טבעות אירוסין

עיצוב הטבעת נחלק לכמה סוגי עיצוב עיקריים: טבעת סוליטר, טבעת עם יהלומים בצדדים, טבעת בעיצוב Halo (הילה), טבעת עם אבני חן דוגמת טבעת דיאנה, טבעת עם 3 יהלומים מדורגים. להלן דוגמאות הממחישות את ההבדל. נסו להחליט על עיצוב מועדף או שניים ברמה העקרונית, דבר זה יעזור לכם להחליט מה לקנות בסופו של תהליך. 

טבעת אירוסין זהב לבן 14 קרט משובצת 1.5 קרט יהלומים
טבעת אירוסין Adeo by Crystallini

לסיום, אל תשכחו שאהבה אינה נמדדת בכסף. טבעת אירוסין היא אמנם דבר רצוי ומומלץ בכל הצעת נישואין. היא מעניקה תוקף סמלי למעמד ומשמשת כמזכרת למחויבות ההדדית. לכל אדם ישנם שיקולי תקציב אחרים ולא ניתן לתת תשובה מוחלטת לשאלה כמה להשקיע בטבעת אירוסין. נוכל לספר לכם שהישראלי הממוצע משקיע כ 1500-3500 שקלים בטבעת אירוסין, אך כמובן שישנם מקרים שבהם משקיעים סכומים גבוהים בהרבה.

למאמר שפרסמנו בעבר בנושא מחירון יהלומים – לחצו כאן

מומלץ לקרוא גם מאמר שפרסמנו בעבר בנושא טבעות אירוסין מהבורסה

 דורון גוטמן MBA

חבר הבורסה הישראלית לאבני חן ויהלומים

תובל 23 רמת גן, בורסת היהלומים בית נועם קומה 10, לתיאום הגעה: 050-6598975

השאר תגובה

אנא הכנס תגובתך
Please enter your name here