עיצוב טבעות אירוסין ותכשיטים בתלת מימד – עצבו לעצמכם הצעת נישואין מושלמת!

0
11
טבעות אירוסין עיצוב בתלת מימד
עיצוב טבעות אירוסין ותכשיטים בתלת מימד

עיצוב טבעות אירוסין הוא מקצוע השייך לצורפים ומעצבי התכשיטים. תחום הצורפות הוא מקצוע עתיק אשר התפתח במקביל בתרבויות שונות ברחבי העולם. במשך הזמן הלכו והתפתחו טכניקות עיצוב וייצור התכשיטים, אך במשך שנים רבות הטכניקות נותרו זהות. אך לאחרונה תחום עיצוב טבעות אירוסין והתכשיטים עשה צעד קדימה ורבים עברו לעיצוב תכשיטים בתל ממד. שיטת עבודה המשלבת את דרך הייצור המסורתית עם עולם המחשבים. אז מהו בעצם עיצוב תכשיטים בתלת מממד ומהן התועלות ממנו?

עיצוב טבעות אירוסין
טבעת אירוסין מעוצבת בתלת מימד

מהו עיצוב טבעות אירוסין ותכשיטים בתלת ממד?

עיצוב טבעות אירוסין ותכשיטים בתלת ממד הוא שיטה העושה שימוש בתכנות מחשב לצורך עיצוב והדמייה דיגיטאלית של התכשיט בטרם מתחילים בתהליך הייצור של התכשיט או של מודל השעווה. עיצוב טבעות אירוסין ותכשיטים בתלת ממד עושה שימוש בתכנות מחשב מקבוצת ה CAD/CAM בדומה לתכנת המחשב בהן משתמשים אדריכלים, מעצבים, תעשייתיים ועוד מעצבים מתחומים שונים. התכנה המקובלת, אך לא היחידה, היא תכנת ריינו D3 העונה בצורה טובה על הצרכים של מעצבי התכשיטים ומאפשרת לייצור הדמייה טובה עבור הלקוחות. הדמייה תלת ממדית מסייעת ללקוח לבחון כל פרט ופרט בתכשיט וגם לנסות לבחות רעיונות שונים על המודל, כמו להוסיף יהלום או כל פרט אחר. ההדמייה הדיגיטאלית מציגה בפני הלקוח עיצוב צבעוני המדמה את המראה הסופי של התכשיט. לא פחות חשוב ההדמיה הממוחשבת נותנת לנו אינפורמציה בנוגע לחומרי הגלם הדרושים להכנת טבעת האירוסין ולכן נוכל לחשב את מחיר טבעת האירוסין המיוחלת. למידע על תמחור תכשיטים אני ממליץ לקרוא מאמר שפרסמנו טבעות אירוסין מחיר.

טבעות אירוסין עיצוב
טבעת אירוסין שעוצבה בתלת מימד

היתרונות של עיצוב טבעות אירוסין ותכשיטים בתלת ממד

העולם כולו עובר היום לעיצוב תכשיטים בתלת ממד, מתוך הבנה שזוהי צורת עבודה יעילה וטובה יותר. אך מה הם בעצם היתרונות של עיצוב תכשיטים בתלת ממד?
עיצוב תכשיטים בתלת ממד מאפשר ליצור הדמייה תלת ממדית של התכשיט. במהלך תהליך העיצוב או בסופו ניתן לבחון את המודל מכל הכיוונים ולעבור על כל פרט ופרט, עד להשגת השלמות העיצובית עוד בטרם תחילת הייצור. אם לדוגמה לקוח מזמין תכשיט בעיצוב אישי, ניתן להכין עבורו הדמייה ולהכניס בה כל שינוי שירצה עד שהלקוח יהייה מרוצה וניתן יהיה להתחיל בייצור הפיזי.

שיטות העבודה המסורתיות השתמשו תמיד במודל שעווה על מנת לייצר את התכשיט. בהקשר הזה ניתן להגיד שלושה דברים חשובים. השימוש בעיצוב תלת ממדי מפחית עלויות של הכנת מודלים שונים עבור הלקוח, כך התהליך מהיר יותר וזול יותר. מודל השעווה אולי הכרחי להמשך תהליך הייצור אך אין צורך במספר מודלים כל פעם שעושים שינוי ורוצים להציג ללקוח. כמו כן ההדמייה הממוחשבת ממחישה ללקוח בצורה ריאליסטית כיצד יראה התכשיט, בצבעים אמתיים, דבר שלא רואים במודל השעווה.

איזה תוכנה משמשת לעיצוב טבעות אירוסין ותכשיטים בתלת מימד?

תכנת העיצוב התלת ממדי, כמו ריינו, מאפשרות גם עבודה עם מדפסת תלת ממד. כלומר גם תהליך הכנת המודל הופך לפשוט ומבהיר כאשר ניתן לבצע אותו בעזרת מדפסת תלת ממד. אין צורך במיומנויות גילוף ופיסול, המדפסת מדפיסה מודל שעווה מדוייק.

בשורה התחתונה, בעזרת עיצוב תכשיטים בתלת ממד ניתן לחסוך הרבה זמן וכסף על הכנת מודלים עד להשגת דגם משביע רצון. יש שיאמרו שהתוצאות של העיצובים בהדפסה ואחר כך יציקה הינם טובים יותר ומדוייקים יותר ובכלל התכשיט המוגמר נראה טוב יותר.

טבעת אירוסין זהב
זהב טהור 24 קרט – כמה זהב תצטרכו ליצירת טבעת האירוסין שלכם?

העיצוב הממוחשב מאפשר לבצע חישובים מדוייקים יותר של כמויות הזהב הדרושות לצורך ייצור התכשיט וניתן לשלוט בצורה מדוייקת יותר בעלויות הייצור. כמו כן ניתו לבחון שינוי פרטים במודל וכיצד הם משפיעים על העלויות. כל עיטור קטן על התכשיט יכול לשנות את כמות הזהב הדרושה ולהשפיע על המחיר.

עיצוב טבעות אירוסין ותכשיטים בתלת מימד מאפשר להדפיס במדפסת תלת מימד את המודל שעוצב בחומר מסוג שעווה המתאים ליציקה. יש יתרון עצום להדפסה בתלת מימד על פני שימוש בגומיות להוצאת שעווה לפני יציקה מהבחינה שניתן להדפיס מודלים מורכבים ביחידה אחת בעוד שימוש בגומיות היה מצריך יציקה בכמה חלקים והרכבתם בתהליך הצורפות.

כיום ישנם מדפסות מתקדמות עוד יותר אשר יודעות להדפיס בשני סוגי שעווה כך שניתן להדפיס מודל חלול הסגור מכל כיווניו בחתיכה אחת.

טבעת אירוסין Halo
טבעת אירוסין בעיצוב Halo משובצת 1 קרט יהלומים

יציקת טבעות אירוסין ותכשיטים

לאחר שהוחלט על העיצוב והופק מודל השעווה, בעזרתו ניתן להכין את תבנית היציקה. מודל השעווה משמש לצורך הכנת תבנית גבס. את תבנית הגבס, עם מודל השעווה בתוכה, מכניסים לתוך תנור הממיס את השעווה, במקומה יוצקים פנימה את הזהב ומכינים את התכשיט עצמו.
לסיכום, עיצוב טובעות אירוסין ותכשיטים בתלת ממד מחולל מהפכה בתחום התכשיטים, הן מבחינת שביעות רצון של הלקוחות המחפשים תכשיטים בעיצוב אישי והן מבחינת יצרני התכשיטים אשר מצאו צורה יעילה יותר לעבוד.

אנו מציעים שרותי עיצוב תכשיטים בתלת מימד במחירים אטרקטיביים ותוצאות מהממות. הניסיון שלנו בעיצוב טבעות אירוסין בתלת מימד יעזור לכם להגיע לתוצאה הטובה ביותר.

אנו נמצאים בבורסת היהלומים, למידע על יתרונות קניית טבעות אירוסין ותכשיטים בבורסת היהלומים – לחצו כאן.

ממליצים לכם להיכנס לאתר ולהתרשם מעבודות עיצוב בתלת מימד שביצענו של טבעות אירוסין.

צרו קשר בטלפון 050-6598975

דורון גוטמן MBA

בורסת היהלומים – בניין נועם

רחוב תובל 23 רמת גן קומה 10

נא לתאם הגעה מראש ולהגיע עם תעודת זהות על מנת להיכנס לבורסה.

השאר תגובה

אנא הכנס תגובתך
Please enter your name here